Veel kevadel andis Rakvere Tarvas võimsa lahingu praegu valitsevale Eesti meistrile poolfinaalseerias ning ootused sügiseks olid seega kindlasti kõrgemad, kui varem. Tänaseks on aga hooaja heitlik algus pannud nii mõnegi fänni küsima, et mis meeskonnas toimub. Rääkisime sellest ja muustki Tarva kapteni, teist aastat Rakveres mängiva Mario Paistega.

Mängid Rakveres teist hooaega ning oled tänaseks ka meeskonna kapten. Kuidas sa siia üldse mängima sattusid ja miks otsustasid Tarva kasuks ka sel aastal?

Rakverre sattusin ikka tänu pealikule, kes mulle ühel märtsikuu hommikul helistas ja tundis huvi järgmise hooaja kohta. Kuna ma olin sel ajal Tallinna 32. Keskkoolis õpetaja, siis ma pidin ikka suveni mõtlema ja jaanipäevaks olin otsuse teinud. Kuna mulle väga meeldis Rakveres ja Andresega on hea klapp, siis leppisime eelmise hooaja lõpus kokku, et paneme vähemalt ühe hooaja veel.

Kuidas sa Tarvas kohanesid ja kuidas Andres Sõbra stiil sulle sobib?

Kohanemisega raskusi polnud – kõik mehed olid tuttavad, mõnega olin varem koos mänginud. Andrese stiil sobis mulle juba enne, kui ma Tarvasse tulin.

Mis sa arvad, miks hooaja algus Tarvale nii raskelt on tulnud?

Võrreldes varasemate hooaegadega oli võib-olla veidi suurem verevahetus. Eelmistel hooaegadel on omavahel tuttavaid mehi meeskonnas rohkem olnud ja teineteise mõistmine tuli sellepärast vähe kergemalt. Nüüd on mehi viiest eri riigist ja pole nii kerge seda väikse ajaga ühtse löögirusikana tööle saada. Ma ei pabista väga, sest enamus kaotusi oleme saanud väga napilt ja selle võib üksteise mõistmise arvele kirjutada – meeskond vajab lihtsalt veidi rohkem aega. Potentsiaali on meeskonnal kõvasti.

Kriitikutelt on eriti viimasel ajal kuulda arvamusi, et see pole kuidagi õige, et Tarvas sel hooajal nii palju leegionäre mängib. Kuidas sa ise tunned ennast nii rahvusvahelises seltskonnas ja mismoodi sina seda näed?

Eks see ole ka kogemus omaette. Aga igal pool tuleb hakkama saada ja mul ei ole sellega probleeme, et leegionäre palju on. Eks hooaja alguses oli lootus, et ka Timmu ja Reinar siin maanduvad, aga läks teisiti ja nende kohtadele tuli leida mehed piiri tagant.

Kuidas sa praegu hindad meeskonna sisekliimat?

Meeskonna sisekliima on väga hea. Kõik saavad hästi läbi ja väga töökas punt on.

Lõpetuseks palub meeskonna kapten fännidelt veidi rohkem kannatust, et meeskond jõuaks üksteisega paremini kohaneda. Kodupubliku toetus on Tarva meestele jätkuvalt väga oluline ja fänniklubi tegemisi hinnatakse kõrgelt.

Järgmise mängu peab Rakvere Tarvas esmaspäeval, 23. novembril kell 18.30 võõrsil TTÜ korvpalliklubi vastu ning kodusaalis Kastani Arenal on järgmisel reedel, 27. novembril, oodata tulist lahingut BC Kalev/Cramoga.